ŁADNE POLICZKI – CZY ĆWICZENIA POMOGĄ?

Moda na policzki

Moda na kształt policzków się zmienia. Raz twarz ma być wąska i wręcz ascetycznie szczupła, kiedy indziej policzki mają tworzyć „jabłuszka”. Kiedyś uważało się, że im policzków mniej tym lepiej, teraz celebrytki i nie tylko pragną tatarskich wzgórków. Często pytacie mnie, czy ćwiczenia twarzy i automasaż wpłyną na kształt Waszych policzków.

Ćwiczę policzki – po co?

Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak, ale… Wytłumaczę. Na wygląd policzków wpływają: układ kostny naszej twarzy, jędrność mięśni jarzmowych oraz ilość i rozkład tkanki tłuszczowej w tym miejscu. Tego pierwszego nie zmienimy, choć ćwicząc zadbamy o zdrowie kości twarzy (to żywa tkanka, stymulowana przez ruch!) Czynnik nr 3 jest determinowany genetycznie, a z wiekiem ilość tkanki tłuszczowej się zmniejsza. To nieuniknione, jednak…

Masaż kontra grawitacja

…możemy masażem skutecznie zapobiegać grawitacyjnemu opadaniu podskórnego tłuszczyku. Jeśli jednak oczekujesz, że ćwicząc powiększysz policzki to muszę Cię rozczarować: powiększyć ich się nie da, ale da się UJĘDRNIĆ! Skupmy się więc na czynniku nr 2., a to dlatego, że kluczowe są

Mięśnie policzków

To główny element naszego „rusztowania antygrawitacyjnego”. Jeśli staną się mniej jędrne, obwisają zarówno policzki jak i opada całość owalu twarzy. Gdy je ujędrniamy, twarz wygląda młodziej i jest ładnie wyrzeźbiona. Co można dla nich zrobić? Po pierwsze: nie zgniatać śpiąc na boku! Jeśli masz „ulubiony” policzek, to z czasem cała ta strona twarzy stanie się tą „gorszą”.

Zadbaj o policzki nocą

Wystarczy zmienić poszewkę poduszki na satynową, czyli bardziej śliską, a zamiast na policzku spać na uchu. Mówicie mi: Ale ja przecież śpię, to nie mam kontroli! Nieprawda, nawyki senne możemy zmieniać.

Masuj i trenuj „jabłuszka”

Po drugie: warto antygrawitacyjnie masować (chętnie pokażę jak na zajęciach). Po trzecie i to koniecznie: ćwiczyć. Jak zwykle, większość ćwiczeń powinna odbywać się na początku pod okiem instruktora, bo prawidłowość wykonania jest niezwykle ważna. Są jednak łatwiejsze wersje bez ryzyka braku precyzji:

Ćwiczenie na jędrne policzki:

Nabierz dużo powietrza w policzki a następnie wciągnij policzki jak najmocniej w „rybkę”. Znów napompuj policzki a potem wciągnij. Powtórz 30 razy Wydaje się dziecinne, a jednak jest efektywne!

Zapraszamy na zajęcia i warsztaty tutaj

Udostępnij: